Skip to content
Serit Logo
Meny
Tjenester
Infosenter
Kontakt
Ansatte
Karriere
Tjenester

Tjenester

  • Datasenter
  • Datasikkerhet
    • Serit Sikker Ansatt
  • Forretningsanalyse
  • IT-infrastruktur
  • Klientdrift
    • Klient som en tjeneste
  • Microsoft
  • Møterom
  • Servicedesk
    • Servicedesk som en tjeneste
  • Telefoni
  • Utvikling
    • Applikasjons-utvikling
  • Datasenter
  • Datasikkerhet
    • Serit Sikker Ansatt
  • Forretningsanalyse
  • IT-infrastruktur
  • Klientdrift
    • Klient som en tjeneste
  • Microsoft
  • Møterom
  • Servicedesk
    • Servicedesk som en tjeneste
  • Telefoni
  • Utvikling
    • Applikasjons-utvikling
Infosenter

Fagartikler

Optimaliser din IT-hverdag

IoT og datafangst – dette må du vite

IT-infrastruktur – hvorfor er det så viktig?

Hva kjennetegner en kompetent IT-konsulent?

Se alle

Referanser

IT-tjenester i praksis

Datavisualisering skaper verdi for Alta Kraftlag SA

Trofast og kompetent IT-leverandør i over 30 år

Digitalisering av Liøya barnehage

Se alle

Arrangementer

Kommende arrangementer

Teknologidager 2023 – Serit Hålogaland

Teknologidagene i nord 2023

Se alle

Aktuelt

Siste nyheter fra Serit Gruppen

Nasjonal velferdsteknologi-leverandør møter framtida med Serit Eltele  

6. juni 2023

Comtec blir Serit Comtec

15. mai 2023

Serit Gruppen etablerer seg sentralt i Oslo

8. mars 2023

Se alle

Kontakt
Ansatte
Karriere
Søk
Close this search box.
  • Support Support Ikon
    • Serit AS
    • Serit Eltele
    • Serit Hålogaland
    • Serit Itum
    • Serit Nidaros
    • Serit Tromsø
    • Serit Comtec
    • Datalink IT
    • ITstyring
    • ProData
    • Impero IT
  • Nettbutikk Nettbutikk Ikon
Meny
  • Support Support Ikon
    • Serit AS
    • Serit Eltele
    • Serit Hålogaland
    • Serit Itum
    • Serit Nidaros
    • Serit Tromsø
    • Serit Comtec
    • Datalink IT
    • ITstyring
    • ProData
    • Impero IT
  • Nettbutikk Nettbutikk Ikon
Serit Logo
Søk
Close this search box.
Meny
  • Forside
  • Tjenester
  • Fagartikler
  • Referanser
  • Arrangementer
  • Aktuelt
  • Karriere
  • Om Serit
  • Ansatte
  • Nettbutikk
  • Kontakt

Fagartikler

IoT og datafangst – dette må du vite

IT-infrastruktur – hvorfor er det så viktig?

Hva kjennetegner en kompetent IT-konsulent?

Se alle

Referanser

Datavisualisering skaper verdi for Alta Kraftlag SA

Trofast og kompetent IT-leverandør i over 30 år

Digitalisering av Liøya barnehage

Se alle

Arrangementer

Teknologidager 2023 – Serit Hålogaland

Teknologidagene i nord 2023

Se alle

Aktuelt

Nasjonal velferdsteknologi-leverandør møter framtida med Serit Eltele  

Comtec blir Serit Comtec

Serit Gruppen etablerer seg sentralt i Oslo

Se alle

Gaming gir verdifull kompetanse

  • 21. april 2022

Serit Eltele stor tro på at unges spillkompetanse kan være en verdifull ressurs.

– Vi applauderer NAV i Alta for å ha tatt initiativ til gamer-prosjektet som har som hensikt å gi seks deltakerne verdifull arbeidserfaring og innsikt i hverdagen i en teknologibedrift. Vi var ikke i tvil om at vi, sammen med Alta-bedriftene Smartdok og Seacloud, ville gi dem dette. Det sier personalleder, Linda Tangen.

Serit Eltele er en av flere IT-bedrifter i Alta som har engasjert seg i satsingen som fokuserer på hvordan unges spillkompetanse kan brukes i jobbsammenheng. En av ungdommene som er med i prosjektet er Benjamin Bekkemellom (18). Han er en av «gamerne» som har fått muligheten til å omsette sin spillkunnskap til jobbkunnskap. Benjamin fikk vite om gamer-prosjektet gjennom en av NAV sine jobbspesialister.

– I starten visste jeg ikke helt om dette var noe jeg skulle bli med på, jeg måtte bruke litt tid på å tenke før jeg bestemte meg. Men jeg gjorde jo ingenting på dagtid, annet enn å se på tv og game noen timer hver dag. Jeg har gamet siden jeg var veldig ung, nå blir det litt mindre av det, smiler han.

Benjamin Bekkemellem (18) trives med å være på jobb. – Vi er spesielt glade for at det var match mellom oss og Benjamin, og er utrolig stolte over at han valgte oss som sin foretrukne arbeidsplass etter at prøveukene var over. Vi ser frem til å bli enda bedre kjent med han, og til å få se oss selv gjennom hans øyne, sier personalleder Linda Tangen.

På lik linje med fem andre ungdommer som deltar i prosjektet, har Benjamin hospitert hos flere IT-bedrifter siden prosjektet startet opp i mars i år. Etter at de, to og to sammen, hadde vært en uke hos hver av bedriftene, var tida inne for å se om det var match mellom bedriftene og kandidatene. Ble det match, var neste steg å inngå en en avtale om arbeidstrening. Det har resultert i at Benjamin skal være i arbeidstrening hos Serit Eltele i et år. – Det er fint å ha noe og gjøre. Jeg gjør litt forskjellige ting, oppdaterer og setter opp pc-er og sånn, og jeg har besøkt noen kunder. Et av kriteriene for at jeg skal kunne bli her er at jeg tar sertifikat, så derfor er én time i arbeidstida hver dag satt av til lesing.

Eksakt hva han har lyst til å jobbe med i framtida er han usikker på. Men interessen for teknologi og IT er der så klart, og for Benjamin betyr det mye å ha noe å gå til i hverdagen. – Ellers blir det veldig kjedelig. Jo, det er veldig fint, sier han.

Linda Tangen sier at hun er glad for at NAV fortrinnsvis ønsket kandidater med spill-erfaring inn i prosjektet. – Dette fordi vi ser at dette er verdifull kompetanse, som vi ønsker oss. Vi ser at gamere gjennom spillingen utvikler evne til å få overblikk over situasjoner, risikovurdere, ta kjappe avgjørelser, samarbeide og bygge gode kommunikasjonsevner – både muntlig, skriftlig og på norsk og engelsk. Å ha ungdom med spillkompetanse på laget styrker oss i møte med våre kunder, og i møte med fremtiden. Ofte er dette unge som ikke selv er klar over hvor verdifull spillerfaringen er for bedrifter som oss. Det vil vi i Serit Eltele være med på å vise dem.

Kontakt meg eller fyll ut skjemaet under

Serit Oslo

  • Richard Hægermark
  • richard.haegermark@serit.no
  • 928 92 894

Serit Oslo

  • Richard Hægermark
  • richard.haegermark@serit.no
  • 928 92 894

Serit Tromsø

  • Torgeir Solberg
  • torgeir.solberg@tromso.serit.no
  • 934 14 555

ITstyring

  • Tommy Rasmussen
  • tommy@itstyring.no
  • 997 10 997

Serit Eltele

  • Håvard R. Bellika
  • havard.bellika@eltele.serit.no
  • 906 01 645

Comtec

  • Thomas Sørensen
  • thomas@comtec.no
  • 908 78 008

Datalink IT

  • Jan I Christiansen
  • jc@datalinkit.no
  • 990 90 456

Serit Hålogaland

  • Asle Pedersen
  • asle.pedersen@harstad.serit.no
  • 992 87 070

Serit Itum

  • Olav Andreassen
  • olav.andreassen@itum.serit.no
  • 992 23 188

Serit Nidaros

  • Fride Skjefte
  • fride.skjefte@nidaros.serit.no
  • 404 82 140
Mats Indbjør

ProData

  • Mats Indbjør
  • mi@prodata.as
  • 464 44 445

CentPro

  • Thomas Ryste
  • thomas@centpro.no
  • 467 67 699

Kontakt meg eller fyll ut skjemaet

Kontaktskjema Oslo

Kontaktskjema Oslo

Kontaktskjema Tromsø

Kontaktskjema ITstyring

Kontaktskjema Eltele

Kontaktskjema Comtec

Kontaktskjema Datalink IT

Kontaktskjema Hålogaland

Kontaktskjema Itum

Kontaktskjema Nidaros

Kontaktskjema ProData Kirkenes

Kontaktskjema CentPro

Serit logo hvit

Serit er en av Norges største selvstendige IT-grupper, med 12 lokalkontorer. Vi er sterkt opptatt av lokal tilstedeværelse og av å bygge nære relasjoner. Vårt fokus er å gjøre IT til et konkurransefortrinn for våre kunder.

Smart IT. God jobbdag.

Navigasjon

Tjenester

Referanser

Aktuelt

Arrangementer

Kontakt oss

Finn nærmeste Serit kontor

Ansatte

Bli forhandler

Vil du bli en av oss?

Support

Om Serit

Etiske retningslinjer

Miljøfyrtårn

Bærekraftstrategi

Personvernerklæring

Nettbutikk

Nyhetsbrev

Nyhetsbrevpåmelding

Linkedin Youtube Facebook
Aruba
Microsoft
HP
Dell Platinum
Lenovo
Apple Reseller Autorisert 4
Fortinet
Samsung
logitech
Saga Hvit Liggende Logo
Aruba
Microsoft
HP
Dell Platinum
Lenovo
Apple Reseller Autorisert 4
Fortinet
Samsung
logitech
Saga Hvit Liggende Logo
Vi bruker informasjonskapsler (cookies) for å gjøre ditt besøk på nettstedet så godt som mulig. Ved å klikke på «Aksepter» godkjenner du alle informasjonskapsler. Hvis det er visse typer du ikke ønsker å godkjenne, kan du alltid gjøre endringer i innstillinger for informasjonskapsler.
Les mer om personvern.
Innstillinger for informasjonskapslerAkseptér
Personvern- og cookie-policy

Innstillinger for informasjonskapsler

Dette nettstedet bruker informasjonskapsler for å forbedre opplevelsen din mens du navigerer gjennom nettstedet. Ut av disse informasjonskapslene lagres informasjonskapslene som er kategorisert som nødvendige i nettleseren din, da de er avgjørende for å fungere med grunnleggende funksjoner på nettstedet. Vi bruker også tredjeparts informasjonskapsler som hjelper oss med å analysere og forstå hvordan du bruker dette nettstedet. Disse informasjonskapslene lagres bare i nettleseren din med ditt samtykke. Du har også muligheten til å velge bort disse informasjonskapslene. Men å velge bort noen av disse informasjonskapslene kan ha en innvirkning på nettleseropplevelsen din.
Nødvendige

Disse støtter opp under kjernefunksjonalitet knyttet til sikkerhet. Vi har vurdert disse som nødvendige, og de lagres derfor uten foregående samtykke.

Webanalyse og markedsføring

Informasjonskapsler for webanalyse og markedsføring brukes for å forstå hvordan besøkende bruker nettsiden. Disse informasjonskapslene gir opplysninger om antall besøkende, hvor trafikken kommer fra osv.

Lagre og godta