Det nystartede CentPro er det siste tilskuddet til Serit Gruppen og Serit er nå representert i Østfold. Selskapet vil ha fokus på høy kompetanse og leveringsevne til små og mellomstore bedrifter i Østfold. CentPro er primært et IT-selskap av konsulenter for konsulenter.

Kontor i Moss
«Vårt fokus nå er å etablere en solid kundebase i Østfold, med fokus på høy kompetanse og leveringsevne. Vi er tre konsulenter, hvorav to av oss er infrastrukturkonsulenter og tredjemann er full-stackutvikler. CentPro har valgt kontor i Moss på grunn av de gode kontaktene vi har til mange bedrifter i området. Vi har allerede flere aktive samarbeid med bedrifter som opererer innen sine spesialfelt i IT-markedet.», sier Thomas Ryste, gründer av CentPro
Videre sier Thomas: «Vi har valgt å legge vekt på infrastruktur og utvikling, sistnevnte spesielt innen integrasjoner og skreddersøm, og handle andre tjenester gjennom gode samarbeidspartnere. Dette er en av hovedgrunnene til at vi ønsket å bli med i Serit. Gjennom dette samarbeidet håper vi både å kunne levere vår gode kompetanse til andre i Serit Gruppen og at våre kunder vil dra nytte av det Serit har å tilby.»
CentPro ble opprinnelig startet i 2014 av Thomas Ryste, for senere å fusjonere med ActIT og deretter endre navn til R2IT. Thomas forlot R2IT i 2022, og tok med seg CentPro-navnet.
Tung kompetanse
«Med CentPro ombord fortsetter vi å vokse nasjonalt i fylker hvor vi ikke er representert. Samtidig tilfører vi ytterligere tung kompetanse og erfaring inn i Serit Gruppen. Dette er også positivt for våre eksisterende kunder med virksomhet i Østfold, da de kommer nær lokale ressurser.» sier Richard Hægermark, administrerende direktør i Serit Gruppen.
For mer informasjon, kontakte
Richard Hægermark
Adm. dir. Serit Gruppen
richard.haegermark@serit.no
928 92 894